Zápisky o tvorbě investičního portfolia

Bonus

Mnohé P2P platformy, internoví brokeři nebo jiné fintechové projekty a občas i některé banky nabízejí bonusové programy pro doporučení nového investora. Obvykle přináší menší bonus pro obě strany, a proto jde o běžnou praktiku na blozích o investování a osobních financí. Bohužel často se stává, že autoři přehlížejí, co doporučují a pro koho jsou služby vhodné. Na mých stránkách mám pouze dva referraly na solidní brokery s velmi dobrou reputací. Každopádně, opatrně s doporučeními, jak zde, tak i jinde na netu 😉


Interactive Brokers: spolehlivý broker s nejširší profi nabídkou

Bonus až 1000$ za otevření účtu podle investované částky. Za každých vložených 100$ dostaneš 1$ ve formě akcií IBKR (akcie tohoto brokera), které lze po roce prodat, či nadále vlastnit. Pro referral odkaz mě kontaktuj. Více info na webu brokera.

Interactive Brokers nepotřebují velké představování. Jedná se o jednoho z největších globálně působících brokerů velmi solidní pověsti s mimořádně širokou nabídkou produktů a služeb, mnoha propracovanými nástroji a reporty, ale také bezkonkurenční poplatkovou strukturou. Dříve jediná nevýhoda, poplatek za neaktivitu, byl nedávno zrušen, což dělá brokera velmi atraktivním pro českého retail investora. Broker je regulován mnoha centrálními bankami, společnost je obchodovaná na burze Nasdaq (ticker IBKR) a má dokonce kreditní rating od S&P na úrovni A-/BBB+.


Swissquote: bezpečný broker se švýcarskou reputací

100 EUR jako odměna v hotovosti na účet při jeho otevření; podmínky: vložit alespoň 2 tis. EUR a uskutečnit jeden obchod do 30 dnů. Máš-li zájem, napiš mi zprávu přes kontaktní formulář a já ti dám referral. Podmínky akce zde.

Swissquote Europe je investiční banka se sídlem v Lucembursku, vlastněná švýcarskou Swissquote Group. Hlavní výhodou brokera je stabilita, reputace a vysoká míra regulace: společnost je obchodovaná na burze v Curychu (ticker SQN), má bankovní licenci a je regulovaná lucemburskou centrální bankou. Při pohledu do ceníku zjistíme, že neúčtuje žádné poplatky za držení aktiv, ale poplatky za samotné obchody patří mezi dražší. Nabízí se tedy k brokerovi převádět akcie nakoupené jinde a používat jej jako bezpečné uložiště.